לקבלת מידע: 03-9214469

איך למתג אירוע בצורה נכונה

פורסם בתאריך 09/06/2014

אחד התחומים שהולכים ותופסים תאוצה בשנים האחרונות בישראל בכל הנוגע לענף השיווק והפרסום הוא תחום המיתוג. מאז ומעולם היצרנים השונים ניסו לגרום למוצרים שלהם להיות מובחנים ממוצרים אחרים. עם זאת, לרוב המיתוג של המוצר התבסס באופן בלעדי במוצר עצמו או באריזה שלו. בשלב מסוים הבינו היצרנים שמיתוג מוצלח משתרע הרבה מעבר לגבולות המוצר ובעקבות זאת התחילו יצרנים רבים לעשות ימים כלילות על מנת לזהות את המוצר שלהם עם ערכים מסוימים ותכונות מסוימות שהקיפו את כל מסע הפרסום של המוצר ולרוב התכתבו עם ערכי החברה המייצרת.

במאמר שלפניכם נדון באופן שבו עליכם למתג את האירוע הבא שלכם על מנת שערכים אלו יהיו ברורים לכל אורח ואורח כבר מהרגע שבו יקבל לידיו את ההזמנה לאירוע.

 

לבוש והופעה

 

כשאתם באים לבחור את כוח האדם שיעבוד במהלך האירוע, חשוב מאוד לבחור בעובדים שישקפו את המוצר שלכם באופן המוצלח ביותר. במידה ואתם מייצרים מוצרים לתינוקות, עדיף שתבחרו באימהות צעירות ובאבות צעירים ומעודכנים ובמידה ואתם מייצרים למשל מוצרי טיולים, הקפידו לבחור בעובדים בעלי ניסיון בתחום. באופן כללי יש להקפיד על הופעה ללא רבב ועל מיתוג שבא לידי ביטוי בין היתר בתלבושת האחידה של העובדים באירוע.

יש להקפיד על כך ללא יוצא מן הכלל. בין אם מדובר על מוזג המשקאות ובין אם מדובר על המארחת, על כל הלוקחים חלק בהפעלת האירוע להתלבש בהתאם לאופי האירוע ולהקפיד על הופעה מוקפדת. אלו הם האנשים שמייצגים אתכם, אפילו אם מדובר בעובדים זמניים בלבד.

 

מהפרט הקטן ביותר לגדול ביותר

 

אירועים ממותגים הם אירועים שבהם ניתנת תשומת לב לפרטים הקטנים והגדולים כאחד. הזכרנו את נושא הלבוש של הצוות וההופעה החיצונית שלו, אבל כמובן שמדובר על תחומים רבים מספור שיש לדאוג להם על מנת למתג את האירוע בצורה נכונה וחכמה. בין היתר מדובר על מתקני התצוגה שבהם יונחו המוצרים, על הריהוט שיוצב במקום האירוע, על המוזיקה שתושמע במהלכו ואפילו על עיצוב ההזמנות. המטרה היא שלכל מי שידרוך במקום האירוע יהיה ברור איזו חברה הפיקה את האירוע ולכבוד מה.

 

האפשרויות הבלתי מוגבלות

 

ישנו סיכוי לא רע שהדבר היחיד שעומד ביניכם לבין האירוע הממותג המושלם שלכם הוא היעדר ידע בנוגע לאפשרויות המיתוג המודרניות. שימו לב – כיום ניתן למתג כמעט כל דבר, החל מהמפות שיונחו על השולחנות באירוע וכלה ביריעות הבד שיגנו על האורחים מפני השמש הקופחת. היו ערים לכך והקפידו להתייעץ עם חברה שעוסקת במיתוג לגבי האפשרויות הבלתי נדלות הקיימות בימינו בתחום זה.

 

לשמור על איפוק

 

למרות כל האמור לעיל חשוב לציין שישנם גבולות ברורים לנושא המיתוג. מיתוג טוב ומוצלח הוא כזה שלא נמאס ממנו. לרוע המזל מפיקי אירועים רבים מגזימים וחורגים מגבולות אלה, מה שגורם לאפקט של רוויה באורחי האירוע. מיתוג של אירוע צריך להיעשות בטקט וברגישות על מנת שלא להמאיס את המוצר על המשתתפים באירוע.

 

Giveaways

 

לסיום נזכיר את נושא ה- giveaways, אותן מתנות קטנות שמעניקים המפיקים של האירוע לאורחים. בחתונות בישראל מדובר על מנהג נפוץ ולאחרונה ניתן לראות כי מנהג זה פלש גם לתחום האירועים העסקיים כמו למשל לאירועי היח"צ ולאירועי ההשקה השונים. נסו לחשוב על מוצר שימושי שהאורחים ישמחו להחזיק בו למשך זמן רב שיזכיר להם את האירוע המוצלח ואת רוח החברה והמוצרים שלה באופן כללי. באופן כזה תחזקו את תחושת ההזדהות עם המוצר ותצליחו להישאר בתודעת הלקוחות לאורך זמן רב יותר ובמקרים מסוימים, אם תבחרו בחכמה, גם באופן יומיומי.

צור קשר

שנקר 13 קרית אריה פתח תקווה | טלפון: 03-9214469