לקבלת מידע: 03-9214469

חשיבותם של מוצרי קידום מכירות לעסק

פורסם בתאריך 09/02/2014

בעידן של תרבות הצריכה, חברות שונות מתחרות על תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים במטרה למכור כמה שיותר מוצרים או שירותים. כאשר קיימים מספר מוצרים דומים של חברות שונות, כיצד הלקוח מחליט באיזה חברה לבחור? מסתבר ששיקולים של איכות ומחיר המוצר אינם השיקולים היחידים. מרבית החברות משקיעות סכומים גדולים בתקציב פרסום ובפיתוח אסטרטגיות שיווקיות. הפרסומות נועדו להשפיע על הלקוח באמצעים פסיכולוגיים ולגרום לו לרצות לרכוש דווקא את המוצר של אותה חברה. פרסומת יכולה לגרום לנו להאמין שאם נקנה מוצר מסוים נראה טוב יותר, נרגיש חופשיות יותר, יהיו לנו יותר חברים, נשים יפות יפלו לזרועותינו ולעולם לא נרגיש לבד.
ככל שהתחרות בשוק הולכת וגדלה, כך האמצעים לקידום מכירות הולכים ומשתכללים. אחד האמצעי היעילים לפרסום העסק הוא הפצה של מוצרי קידום מכירות. מהם מוצרי קידום מכירות וכיצד זה משפיע על הלקוח?

מוצרי קידום מכירות

מדובר במוצרים שונים שהלוגו של החברה מוטבע עליהם. מוצרים אלו יכולים להיות מופצים כשי ללקוחות ותיקים, שי לעובדי החברה או מחולקים כמתנה ללקוחות פוטנציאליים. זה יכול להיות עט, לוח שנה, יומן, מחזיק מפתחות, מגנטים למקרר,שעון קיר, תיק גב, כובע או חולצה עם הדפסה של לוגו בית העסק. המוצר יכול להיות קשור לתחום בו עוסקת החברה, אך אין זה הכרחי (למשל, משטח לעכבר מחשב יכולה להיות מתנה ממותגת של חברה המוכרת מוצרים או שירותים בתחום המחשבים). הרעיון הוא לתת כמתנה מוצר שימושי, אשר הלקוח יכול להיעזר בו בחיי היומיום. המטרה היא לפרסם את החברה ובעקבות כך לגרום ללקוח לרכוש מוצרים נוספים מהחברה בעתיד.

מהם היתרונות וכיצד זה עובד?

מתנות ממותגות ומוצרי פרסום הוכיחו את עצמם כאמצעי יעיל לקידום מכירות. כיצד בעצם זה משפיע על תודעת הלקוח? ההנחה היא שאנשים אוהבים לקבל מתנות שימושיות. כאשר לקוח וותיק מקבל שי מהחברה הוא מרגיש מוערך, הוא מרגיש שמשקיעים בו. זה יכול לגרום לו להישאר "נאמן" בעתיד למוצרים של אותה חברה. מכוון שמדובר במוצרים בו הוא יעשה שימוש ביומיום, סביר להניח שהוא עתיד תוך כדי כך להיתקל בלוגו של החברה אינספור פעמים. הדבר נכון גם לגבי אנשים אחרים בסביבתו הקרובה. למשל, אם לוח שנה תלוי במשרד שלו כל מי שעובד אתו (עמיתים לעבודה ולקוחות שלו) יחשפו ללוגו של אותה חברה. כך שמוצרי קידום מכירות לא רק מצליחים לשמור על לקוחות וותיקים, אלא גם יכולים למשוך לקוחות חדשים. אנשים לא בהכרח יהיו מודעים בצורה מלאה שמדובר בפרסומת, אך שם החברה ייחרט בזיכרון ויכנס לתודעה של האנשים בהקשר חיובי. בעתיד, זה יכול להשפיע על הרגלי הצריכה שלהם. כאמור, כאשר אנשים בוחרים איזה מוצר לרכוש, לא כל הבחירות מתבססות על שיקולים מודעים ורציונליים. להיבט הרגשי והפסיכולוגי יש משקל לא מבוטל. למעשה, כאשר הפצתם מתנות ממותגות בין הלקוחות שלכם, הפכתם אותם למפרסמים עבורכם גם אם הם אינם עשו זאת כבחירה מודעת. בחלק מהמקרים ניתן להדפיס על המוצר פרטים נוספים של העסק, כגון מספר טלפון או אתר אינטרנט. בכך אתם הופכים ליותר נגישים, ובפעם הבאה שהוא יחפש שירותים בתחום, יהיה לו קל לפנות דווקא אליכם.
המאמר באדיבות דפוס ארמון רמה – מתנות ממותגות ומוצרי פרסום

צור קשר

שנקר 13 קרית אריה פתח תקווה | טלפון: 03-9214469