לקבלת מידע: 03-9214469

חשיבות מתקני התצוגה

פורסם בתאריך 12/02/2014

אחד מהפתגמים המפורסמים ביותר בשפה העברית הוא "אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו". מקור הפתגם במסכת אבות והמשמעות שלו היא שלא כל הנוצץ זהב הוא, כלומר שלעתים האריזה הנוצצת מסתירה תוכן נחות. עם זאת, הפתגם לא נכתב בחלל ריק כיוון שלמידת הנראות של הדברים ישנה השפעה מרחיקת לכת על הדרך שבה אנחנו תופסים אותם. חשוב מאוד לציין כי הדבר נכון לגבי אנשים בדיוק כפי שהוא נכון לגבי חפצים דוממים. רק כדי לסבר את האוזן נכתוב שממחקרים ארוכי טווח שנערכו בשנים האחרונות עולה כי המנבא הטוב ביותר לקבלה לעבודה בזמן הריאיון הוא המראה החיצוני של המועמד לעבודה. אז נכון, כמובן שאותו מועמד שיתקבל לעבודה לא יחזיק במשרה זמן רב לו יפגין כישורים עלובים, אבל כדי להיות מסוגל להפגין את כישוריו עליו ראשית להתקבל, הלא כך? את ההיגיון החשוב הזה ואת עובדת החיים הבסיסית הזו ניתן בהחלט להשליך גם על תחום השיווק וקידום המכירות וכאן בדיוק נכנסים לתמונה מתקני התצוגה המודרניים.

מה הם בדיוק מתקני תצוגה?

מתקני תצוגה הם מתקנים שמאפשרים ליצרנים השונים להציג את המוצרים שלהם בפני הקהל. כאשר חברה מסוימת מעוניינת לבדל את המוצר שלה, להבליט אותו ולהדגיש את הייחוד שלו, עליה להעמיד אותו בפני הקהל על מתקן תצוגה מושך עין שישלב את המיתוג של החברה או את המוצר בעיצוב שלו. מתקני התצוגה יכולים לשמש באירועי קידום מכירות, ברשתות השיווק בימים בהם מוצעות למבקרים בסניפים השונים דוגמיות חינם ועוד. שימו לב בעצמכם כיצד אתם מתייחסים באופן אחד למוצר שניצב על מתקן תצוגה איכותי ומזמין ובאופן שונה למוצר שניצב על המדף בסניף של רשת השיווק כאחרון המוצרים. מתקן תצוגה איכותי יכול לתרום תרומה משמעותית למידת הפופולאריות של המוצר, לקדם אותו ולהפוך אותו לאהוב.

על איכות ועל מיתוג

המומחים בענף השיווק וקידום המכירות מודעים לכך שתחום המיתוג הוא התחום החשוב ביותר שישנו בעבודה שלהם. בעולם המודרני ניתן למתג כל מוצר, שירות או אירוע כדי להביא לבידול שלהם וכדי להדגיש את הייחודיות שלהם מהמוצרים ומהשירותים האחרים. כך למשל כיום נהוג לבצע מיתוג אירועים בדיוק כמו שנהוג לבצע מיתוג של מוצרים בעזרת שפע של אמצעים וביניהם כמובן מתקני התצוגה המודרניים. המטרה של המיתוג היא בין היתר ליצור הזדהות עם המוצר ולשלב אותו בעקרונות של היצרן וברוח של החברה.

כדי למתג באופן המוצלח ביותר חשוב לתת את הדעת על כל אלמנט ואלמנט שלוקח חלק בתהליך השיווק כשהכוונה היא להעניק תשומת לב בין היתר לאריזת המוצר, ללבוש שלובשים נציגי המכירות וכמובן שגם למתקן עליו הוא מוצג לקהל הרחב. נסו לחשוב לרגע כיצד אתם הייתם תופסים מוצר שהיה מוצג על מתקן תצוגה גנרי וחסר ייחוד וכיצד הייתם תופסים מוצר שהוצג לכם על מתקן תצוגה ממותג ומעוצב בקפידה כך שיחמיא למוצר. מן הסתם מדובר על התייחסות ותפיסה שונות לגמרי ולכן אנחנו קוראים לכם לדאוג לכך שהמוצר שלכם יוצג על הקנקן היפה, המעוצב והממותג ביותר.

צור קשר

שנקר 13 קרית אריה פתח תקווה | טלפון: 03-9214469