לקבלת מידע: 03-9214469

מיתוג עסקי – עיצוב שטוח נגד עיצוב מציאותי

פורסם בתאריך 08/04/2014

בעולם שנקרא מיתוג עסקי, כמעט לא משנה איזה מוצר נשווק נמתג או נמכור, אם נצליח לגרום לקונה רק להתעניין, אפילו לא ממש למכור, אלא רק להביע נכונות לבחון את המוצר שלנו, הרי שאז כבר פיצחנו את הסוד של שיווק. אם נצליח לעבור את מפתן המחסומים האוטומטיים של האדישות וההתכנסות הקיימים כיום, רוב העבודה כבר נעשתה . אך כיצד הופכים את הלקוח ללקוח שהולך צעד אחד נוסף קדימה? לפנות אליכם באמצעות השארת פרטים באתר או אפילו לרכוש מוצר דרך האתר שלכם?
אחת הדרכים העיקריות להפוך אדם שנכנס לאתרך ללקוח פוטנציאלי, עוברת דרך עיצוב האתר. בתחום זה ניתן להתייחס לשתי דרכים קיימות – עיצוב מציאותית לעומת עיצוב שטוח.

מה עדיף, עיצוב שטוח או עיצוב מציאותי?

ראשית נבחן את ההבדלים ביניהם שיובילו אותנו אל התשובה הברורה למדי – העיצוב המציאותי כשמו כן הוא בעל פרטים רבים, צבעוניות מתפרצת אשר אינה מאפשרת מיקוד בגורם ספציפי במיתוג, יש צורך להשקיע זמן בהבנת הנראה לעין ובתוכן, לעיתים מסורבל ומלא פרטים ברקע הגורמים לעין הגולש בו להתעייף ולהתבלבל – מסקנה: לא בהכרח מיתוג ידידותי למשתמש.

לעומתו, העיצוב השטוח מובחן על ידי כמה שפחות אובייקטים בחלל האתר, בדגש על הפשטות, ניקיון וצבע אחיד. פעמים רבות נראה אתרים בעלי רקע לבן, עם ריבועים ללא עומק בעלי גוון אחיד אשר שמים דגש דווקא על המהות ופחות על עיצוב מורכב. עיצוב זה מותאם יותר לגולשים חסרי הסבלנות ולפיכך הפך להיות הטרנד החדש ובהחלט יעיל. כשהמטרה היא ראשית כל למקד את הגולש, למנוע בלבול ולאפשר לו להתקדם באתר באופן פשוט וללא מאמץ במינימום זמן השקעה.
העיצוב הפשטני והברור גורם לגולש לתפוס בכמה שניות את מבנה הדף הנוכחי שבו הוא נמצא מבלי להסתבך בלחיצות עכבר מיותרות, להתייאש ולעבור למתחרים שלכם.

אתרים בעיצוב שטוח עדיפים בהרבה על אלו הבנויים בצורה 'מציאותית'. בעיצוב שטוח ניתן להקל על הגולש, להבדיל עבורו באופן מקסימאלי את הלחצנים, את התוכן ולהנחות אותו באופן פשוט אל המטרה שלו וכן להתאים את העיצוב והוויזואליה למטרת מספק השירות – הפניית הלקוח להשארת פרטים או לרכישת מוצר.
העיצוב השטוח מנצח את חברו המציאותי בנוק-אאוט גם מבחינת מהירות הגלישה (אלמנטים פשוטים נטענים מהר יותר מאשר אלמנטים מורכבים התולים את ההצלחה של האתר בסבלנותו של הגולש שהינו לרוב מצומצם). עיצוב האתר בהחלט מעיד, גם אם באופן תת מודע, על השירות שבעל האתר מספק ולכן גולש אשר מוצא את שחיפש באופן מהיר, יסיק כי בעל העסק מתחשב בצרכי לקוחותיו ועל כן ישמח לפנות אליו.

בג'נסיס מכירים בכוחו של מיתוג עסקי ועיצוב אתר מנצח עבור כל בית עסק ושמים דגש על עיצוב ידידותי למשתמש בהתאמה מלאה למיתוג עסקי ולצרכי העסק שלכם. צרו קשר עוד היום ונשמח לעצב אתר מנצח גם עבורכם!

צור קשר

שנקר 13 קרית אריה פתח תקווה | טלפון: 03-9214469